Defensive driving

Opis

Czym jest Defensive Driving? Jazda defensywna to przede wszystkim świadome unikanie zagrożeń oraz odpowiedzialne kierowanie pojazdem. Defensywny sposób jazdy, to nie tylko skupienie się na bezpieczeństwie. Kierowca uczy się panować nad swoim pojazdem, przewidywać, planować i reagować – w efekcie zmniejszając ryzyko na drodze. To taki sposób prowadzenia pojazdu, który pozwala na zapobiegnięcie sytuacji, w której mogło by dojść do wypadku drogowego. Kursant uczy się jak dbać o bezpieczeństwo na drodze poprzez:

• poprawę techniki prowadzenia samochodu,
  • odpowiednią znajomość i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego,
  • właściwe cechy psychofizyczne, mentalne, prawidłową samoocenę.

Stosowanie zasad jazdy defensywnej nie tylko nie wydłuża czasu potrzebnego na osiągnięcie celu podróży, lecz często go skraca!

Zatrudniasz w swojej firmie pracowników mobilnych? Szkolenie Defensive Driving jest świetnym pomysłem, aby poprawić ich technikę prowadzenia pojazdu, zmniejszyć eksploatację pojazdu oraz zmniejszyć zużycie paliwa.

Zajęcia teoretyczne:

1. Omówienie zasad ruchu drogowego.
  2. Omówienie najczęściej występujących błędów podczas jazdy.

Zajęcia praktyczne:

Szkolenie na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Jaworznie. W ramach szkolenia wykonywane są ćwiczenia na terenie naszego obiektu, gdzie w bezpiecznych warunkach może być realizowane doskonalenie techniki jazdy z zakresu bezpiecznych i prawidłowych zachowań kierowcy. Ostateczny program szkolenia i wycena ustalona została na podstawie wstępnego programu ustalonego z partnerem. Przykładowe tematy atrakcji dostępnych podczas eventu:

• Podsterowność i nadsterowność pojazdu,
  • Droga hamowania pojazdu na różnych nawierzchniach,
  • Prawidłowa pozycja za kierownicą,
  • Manewry ominięcia przeszkody,
  • Manewry opanowania pojazdu wytrąconego z toru ruchu przy pomocy zewnętrznego urządzenia.

Omówienie praktycznych ćwiczeń:

Nasi instruktorzy omawiają wszystkie nabyte umiejętności oraz wręczają certyfikaty kursantom.