Kurs dla kandydatów na diagnostów samochodowych

Na szkolenie można uzyskać dofinansowanie z Bazy Usług Rozwojowych, szczegóły:

Dzięki naszemu kursowi zdobędziesz profesjonalne umiejętności, aby stać się wykwalifikowanym diagnostą samochodowym podczas 6 modułów tematycznych.

Aby zostać diagnostą trzeba posiadać:

• wyższe wykształcenie w obszarze nauk technicznych o specjalności samochodowej i udokumentowane 6 miesięcy praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów, albo:
  • średnie wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowany rok praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów; albo;
  • wyższe wykształcenie w obszarze nauk technicznych o specjalności innej niż smochodowa i udokumentowany rok praktyki w stacji kontroli pojazdów lub zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów; albo;
  • średnie wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 2 lata praktyki w stacji kontroli pojazdów lub zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów.

Zakres szkolenia

1. Szkolenie podstawowe w zakresie okresowych badań technicznych pojazdów oraz sprawdzenia i oceny prawidłowości działania poszczególnych zespołów i układów pojazdów.
  2. Szkolenie specjalistyczne w zakresie badania technicznego autobusu, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km.h
  3. Szkolenie specjalistyczny w zakresie prowadzenia badania technicznego pojazdu przeznaczonego do przewozu towarów niebezpiecznych.
  4. Szkolenie specjalistyczne w zakresie przeprowadzania badania technicznegopojazdu przystosowanego do zasilania gazem.
  5. Szkolenia specjalistyczne w zakresie prowadzenia badania technicznego pojazdu: związanego z badaniem pojazdu zarejestrowanego badania technicznego pojazdu, skierowanego przez organ kontroliruchu drogowego lub starostę oraz w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym.
  6. Szkolenie specjalistyczne dotyczące obsługi Systemu Info-Ekspert służącego do wyceny wartości pojazdów.

Cena:

Kurs na diagnostę samochodowego  3999,00 zł

Na szkolenie można uzyskać dofinansowanie z Bazy Usług Rozwojowych, szczegóły:

Wkład własny przy określonym poziomie dofinansowania:

80% 70% 60% 50%
798,00 zł 1197,00 zł 1596 zł 1995 zł