Uprawnienia elektryczne do 1 kV

NAJBLIŻSZE TERMINY:

• 27 czerwca 2019r.
  • 3 września 2019r.

Istnieje również możliwość odnowienia uprawnień w wyżej wymienionych terminach. Sam egzamin to koszt 225 zł za jeden rodzaj uprawnień.

GRUPA DOCELOWA

Zdobycie uprawnień do 1 kV. Nie jest wymagane posiadanie innych kwalifikacji ani doświadczenie zawodowe.

CEL SZKOLENIA

Kurs „Uprawnienia SEP do 1 kV” ma na celu przyuczenie i przygotowanie słuchaczy do pracy przy eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych na stanowisku eksploatacji „E” do 1kV.

PROGRAM SZKOLENIA

1. Bezpieczeństwo i higiena pracy przy wykonywaniu prac elektroenergetycznych.
  2. Zasady budowy, działania oraz warunki techniczne obsługi urządzeń, instalacji i sieci.
  3. Zasady eksploatacji oraz instrukcje eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci.
  4. Zasady i warunki wykonywania prac kontrolno –pomiarowych i montażowych.
  5. Zasady i wymagania bezpieczeństwa pracy i ochrony przeciwpożarowej oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy.
  6. Instrukcje postępowania w razie awarii, pożaru lub innego zagrożenia bezpieczeństwa obsługi urządzeń lub zagrożenia życia, zdrowia i środowiska.
  7. Zajęcia praktyczne.

WYMAGANIA WOBEC UCZESTNIKÓW

• Wykształcenie co najmniej średnie.

CZAS TRWANIA SZKOLENIA

Szkolenie trwa 8 godzin.

POTWIERDZENIE KWALIFIKACJI

• Uprawnienia wydane przez Stowarzyszenie Energetyków.
  • Zaświadczenie zgodne z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

CENA:

• dozór lub eksploatacja 450 zł