Nowe ograniczenie prędkości

czwartek, 03 październik 2019 13:49

Pora jesienna oprócz pięknej aury i zachodów słońca, wiąże się również z szybko zapadającym zmrokiem i zmienną pogodą, która potrafi zaskoczyć. Niestety, właśnie ta pora roku stanowi duże zagrożenie dla kierowców oraz pieszych. Występujące wówczas zjawiska pogodowe wpływają na zwiększenie wypadków drogowych z udziałem przechodniów. Jesień to także okres, w którym zaczyna się rok szkolny, dlatego to właśnie dzieci stają się najczęstszymi poszkodowanymi w wypadkach.

Rodzice są za!

Zespół badań społecznych KANTAR na zlecenie Michelin Polska pokazuje, że połowa rodziców dzieci w wieku szkolnym (3-6 klasa) jest za ograniczeniem prędkości w okolicach szkół do 30 km/h. 33 procent ankietowanych jest "raczej za" zmianą przepisów, co świadczy o tym, że osoby niezdecydowane lub negatywnie nastawione do zmian są w mniejszości. Tym samym ponad połowa badanych przyznaje, że jest świadkiem niebezpiecznych zachowań dzieci przy drodze, które wynikają np. z wchodzenia na ulicę jednocześnie patrząc w ekran telefonu czy nagłego wbiegania na jezdnię, co utrudnia prawidłową reakcję oraz  zatrzymanie się w odpowiednim momencie. Z pewnością każdy z kierowców jest w stanie odnotować podobne wydarzenie związane właśnie z nieuwagą pieszych.

Badanie wykazuje również, że 88 procent dzieci zawsze lub prawie zawsze uczęszcza do szkoły bez opieki dorosłego opiekuna. Z tego powodu wraz z rozpoczęciem roku szkolnego firma Michelin Polska zorganizowała akcję #Bezpieczniedoszkoły, skierowaną przede wszystkim do dzieci, rodziców i pracowników szkół. Akcja ma na celu przypomnienie zasad przechodzenia przez ulicę oraz zwiększenie świadomości związanej z zagrożeniami wynikającymi z niewłaściwego zachowania przy drodze. Na stronie firmy jest dostępny poradnik, który zawiera najważniejsze zasady przechodzenia przez ulicę.

Nowe ograniczenia korzystne dla dzieci i kierowców

Na ten moment trudno określić, czy ograniczenia wejdą w życie, jednak niewątpliwie wniosłyby za sobą korzyści takie jak np. zwiększenie bezpieczeństwa dzieci na drodze oraz zachowanie przez kierowców większej ostrożności poprzez umieszczenie znaków w sąsiedztwie szkoły. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że wielu kierowców nie chciałoby dodatkowych ograniczeń w ruchu drogowym, dlatego dobrze byłoby pomyśleć o lepszej edukacji uczniów w tym zakresie i uczuleniu na niebezpieczeństwa. Nie zmienia to faktu, że zarówno uczniowie, jak również kierowcy są zobowiązani do zachowania ostrożności, która wpływa na ich bezpieczeństwo a tym samym życie.

MISJA GRUPY CARGO

“Misją Grupy CARGO jest innowacyjny i zrównoważony rozwój w branży szkoleniowej, zapewniający stały i długofalowy wzrost wartości organizacji oraz wspieranie rozwoju klienta biznesowego i indywidualnego. Będąc liderem szkoleń transportowych i jedynym ODTJ-em w woj. śląskim dbamy o wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

PARTNERZY

Zapisz się do naszego newslettera - będziesz otrzymywać najświeższe informacje o aktualnej ofercie oraz promocjach
GRUPA CARGO

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Spółka komandytowa
43-603 Jaworzno, ul. K. Darwina 17
NIP 632-200-86-83

DANE KONTAKTOWE

tel.: +48 32 413 88 00
fax: +48 32 413 88 11

Email: biuro@cargo.edu.pl


GODZINY OTWARCIA BIURO OBSŁUGI KLIENTÓW

Wtorek, Czwartek, Piątek 8.00 - 16:00

Poniedziałek, Środa 8:00 - 18:00

GODZINY PRACY PRACOWNIKÓW BIUROWYCH

Poniedziałek - Piątek 8:00 -16:00