Dlaczego szkolenie z doskonalenia techniki jazdy jest przydatne nawet dla doświadczonych kierowców?

środa, 12 luty 2020 12:45

Doświadczenie, które kierowca nabywa podczas wieloletniej jazdy po drogach jest niezwykle cenne. Właśnie ono uczy nas odpowiedniego reagowania w określonych sytuacjach, umożliwia poznanie różnorodnych zachowań kierowców, a także wzmacnia świadomość prowadzenia pojazdu. Wielu kierowców jest pewnych, że skoro jeździ już wiele lat to wiedzą wszystko o poruszaniu się w ruchu drogowym. Nic bardziej mylnego. Cenimy wieloletni staż za kierownicą, lecz wiele osób, które uczyły się kilkadziesiąt lat temu, nie miały do czynienia z nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa. Znajomość zasad działania tych systemów to podstawa bezpiecznej jazdy.

Najczęściej powtarzane błędy można poznać na części praktycznej doskonalenia techniki jazdy. Jego program jest opracowany tak, że niezależnie od stażu, każdy kierowca nauczy się czegoś nowego. Ponadto ma możliwość uświadomienia sobie, jakie błędy popełnia. Następnie pokazujemy, jak powinno się dane czynności wykonać poprawnie. Kierowcy z długim stażem dowiedzą się, jakie systemy występują w nowych autach i jak powinno się z nimi odpowiednio obchodzić, aby działały prawidłowo. Jakie kwestie są jeszcze dokładnie omawiane i ćwiczone podczas takiego szkolenia?

Poprawna pozycja za kierownicą

Ilu kierowców, tyle różnych sposobów siedzenia podczas jazdy. My pokażemy jak siedzieć bezpiecznie, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu podróżowania i posiadaniu prawidłowego dostępu do urządzeń sterowania samochodem.

Technika ciasnych skrętów podczas slalomu

Ćwiczenia na placu manewrowym zaczynają się od slalomu, który okazuje się bardzo ciekawym doświadczeniem dla wielu kierowców. Uczy pokonywania zakrętów ciasnych uwzględniając wielkość auta, właściwego operowania kołem oraz prawidłowego ułożenia rąk na kierownicy.

Dobieranie odpowiedniego toru w zakręcie

Podczas codziennej jazdy zdecydowanie można znaleźć się na zakręcie, co wtedy będzie? Na to pytanie odpowiadamy ćwiczeniami na płycie, gdzie pokazujemy jak odpowiednio się przygotować do pokonywania zakrętu, przy jednoczesnym dostosowaniu prędkości, dobierania toru jazdy, a także zmiany biegu i hamowania.

Hamowanie w niekorzystnych warunkach

Nie uwzględnienie wydłużonej drogi hamowania to jeden z najczęstszych przyczyn wypadków. Wielu kierowców nie jest świadomych jak bardzo mokra nawierzchnia uniemożliwia zatrzymanie pojazdu w miejscu. Mając możliwość przetestowania tej czynności na naszej płycie poślizgowej, kierowca nauczy się oceniać wpływ prędkości na długość drogi hamowania, pozna działanie siły odśrodkowej i nauczy się prawidłowo wykonywać hamowanie awaryjne.

Prawidłowych technik hamowania z ominięciem przeszkody

Duża ilość skrętów kierownicą pogarsza manewr omijania przeszkody. Jak w takim razie odpowiednio zachować się w takich przypadkach? Na naszej płycie poślizgowej zobaczysz, jak umiejętnie operować kołem kierownicy w celu ominięcia przeszkody, poznasz wpływ prędkości na działanie siły odśrodkowej oraz nauczysz się dobierać właściwy tor jazdy w celu ominięcia przeszkody.

Aspekt podsterowności i nadsterowności

ESP jest najważniejszym systemem bezpieczeństwa w pojeździe zaraz po pasach bezpieczeństwa i może zapobiec nawet 80% wypadków spowodowanych poślizgiem. Uczymy jak prawidłowo reagować w trakcie wystąpienia poślizgu oraz jak właściwie korzystać z samochodu wyposażonego w ten system.

Doświadczeni kierowcy! Warto pogłębić swoją wiedzę i umiejętności. Przeczytajcie więcej informacji na temat naszego szkolenia z doskonalenia techniki jazdy i zapiszcie się na najbliższy termin.

W celu zamknięcia kliknij tutaj

Poniedziałek - Piątek: 7.00 - 19.00