Przygotuj się na nadchodzący sezon motocyklowy – o czym powinieneś pamiętać wyjeżdżając na drogę?

poniedziałek, 16 marzec 2020 08:18

Zima w tym roku przebiegła naprawdę łagodnie, dlatego dla niektórych motocyklistów sezon mógł się właściwie nie skończyć. Jednak duża grupa osób dała ostygnąć swojemu jednośladowi i dopiero zacznie rozgrzewać silnik. Wiosenna aura już zagościła u nas na dobre, co sprzyja podjęciu decyzji o rozpoczęciu sezonu motocyklowego 2020. Jednak nie wystarczy przetrzeć kurz i od razu wyruszyć w trasę, należy pamiętać jeszcze o kilku kwestiach, które mają znaczenie dla komfortu jazdy i bezpieczeństwa na drodze.

Zrób przegląd jednośladu

Mimo, że motocykl stał spokojnie w kącie i nie był odpalany przez zimę, nie oznacza, że jest całkowicie sprawny. Koniecznie skontroluj poziom i stan oleju, a w razie potrzeby – wymień go na świeży. Nie zapomnij również o sprawdzeniu akumulatora i zwróceniu uwagi na odpowiednie ciśnienie w oponach. Przyjrzyj się dokładnie wszystkim elementem motocyklu – tarczom hamulcowym, naciągowi łańcucha czy uszczelniaczom. Nieodpowiednie przechowywanie mogło wpłynąć na ich stan.

Nie rozpędzaj się

Dosłownie i w przenośni. Oczywistym jest, że nie zapomniałeś jak jeździ się na motocyklu, jednak nawet krótka przerwa może wpłynąć na koordynacje i umiejętności. Zrób rozgrzewkę, spróbuj się rozjeździć na krótkich trasach i wczuć ponownie w motor. Poćwicz wszystkie najważniejsze manewry,
aby nic nie zaskoczyło Cię na drodze. Weź pod uwagę również kierowców samochodów, którzy mogli przez zimę zapomnieć o obecności motocyklistów w ruchu drogowym. Spróbuj jeździć ostrożnie, szczególnie na samym początku sezonu.

Skup się i bądź czujny

Początek sezonu to również początek wiosny, która bywa humorzasta. Pogoda dość często się zmienia, co wpływa na ogólne warunki na drodze. Jezdnia jest pokryta brudem, nawierzchnia jest wilgotna, a po zimie mogły się w niej pojawić nowe dziury, których jeszcze nie masz w nawyku omijać. Wszystko to wpływa na przyczepność i długość drogi hamowania. Bądź zawsze skupiony i bardzo czujny, aby zachować odpowiednie bezpieczeństwo.

Rozpoczynając sezon 2020 zwróć uwagę na wymienione przez nas kwestie, a jesteśmy pewni, że będziesz odpowiednio przygotowany. Jednak dla niektórych powrót po przerwie, czasami dłużej niż zimowa, może być trudniejszym doświadczeniem. Osłabione umiejętności i nawyki odbierają
pewność siebie na drodze. Warto w tym wypadku odświeżyć sobie wiedzę teoretyczną i praktyczną poprzez uczestnictwo w szkoleniu z doskonalenia techniki jazdy kat. A. Instruktor podpowie Ci, jak przewidywać zachowania innych oraz radzić sobie z trudnymi sytuacjami na drodze. Poruszone zostaną również kwestie praw fizyki i sił związanych z ruchem i stabilnością motocykla. Kilka godzin wystarczy, abyś z powrotem mógł cieszyć się jazdą na jednośladzie.

MISJA GRUPY CARGO

“Misją Grupy CARGO jest innowacyjny i zrównoważony rozwój w branży szkoleniowej, zapewniający stały i długofalowy wzrost wartości organizacji oraz wspieranie rozwoju klienta biznesowego i indywidualnego. Będąc liderem szkoleń transportowych i jedynym ODTJ-em w woj. śląskim dbamy o wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

PARTNERZY

Zapisz się do naszego newslettera - będziesz otrzymywać najświeższe informacje o aktualnej ofercie oraz promocjach
GRUPA CARGO

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Spółka komandytowa
43-603 Jaworzno, ul. K. Darwina 17
NIP 632-200-86-83

DANE KONTAKTOWE

tel.: +48 32 413 88 00
fax: +48 32 413 88 11

Email: biuro@cargo.edu.pl


BIURO OBSŁUGI KLIENTA - GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek 8:00 - 16:00

Środa 8:00 - 18:00

GODZINY PRACY PRACOWNIKÓW BIUROWYCH

Poniedziałek - Piątek 8:00 -16:00