Długa podróż samochodem. Jak przygotować auto do wyjazdu?

poniedziałek, 07 grudzień 2020 12:41

Grudzień to czas trochę inny niż reszta roku. Niektórzy z nas wyjeżdżają na dłuższe urlopy wypoczynkowe, natomiast inni decydują się na wyjazdy do rodziny, której dawno nie widzieli. Wiąże się to często z daleką podróżą samochodem. Jak więc odpowiednio przygotować samochód, aby uniknąć przykrych niespodzianek na drodze?

Zróbmy przegląd podzespołów w samochodzie

Przed wybraniem się w długą podróż sprawdźmy, czy nie ma wycieków oleju i płynu hamulcowego oraz chłodniczego. Jeśli jest taka koneczność to uzupełnijmy również poziom poszczególnych płynów. Zobaczmy również stan pasków, zawieszenia i hamulców, ponieważ są  to elementy eksploatacyjne w naszym samochodzie, które często ulegają zużyciu i należy pamiętać o ich wymianie. Koniecznie trzeba ocenić stan akumulatora - jeśli wymaga wymiany lub podładowania, zróbmy to przed podróżą, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Warto również zwrócić uwagę jak pracuje nagrzany silnik, ważne aby nie przerywał oraz nie tracił mocy. Jeśli usłyszymy coś niepokojącego dobrze zweryfikować to wcześniej i uniknąć drogiej wymiany silnika. 

Przegląd bagażnika. Zabierz podstawowy komplet narzędzi i linkę holowniczą

Podstawowy komplet narzędzi w kryzysowej sytuacji może okazać się bardzo przydatny. Niekiedy wystarczy śrubokręt, aby usunąć prostą usterkę. W nagłych przypadkach przyda się również linka holownicza. Lepiej mieć ją w samochodzie niż czekać godzinami na lawetę. Jeśli przewidywane są duże opady śniegu warto również zabrać łopatę. Pamiętajmy także o kole zapasowym - koniecznie sprawdźmy czy jest napompowane.

Przegląd techniczny u specjalisty

Większość czynności, które pozwolą bezpiecznie dojechać nam do celu możesz wykonać we własnym zakresie poświęcając na to kilka chwil. Jednak jeśli zauważysz coś niepokojącego, warto wybrać się do specjalisty odpowiednio wcześniej. Sprawdzi on stan techniczny samochodu i naprawi usterki. W naszej stacji kontroli pojazdów szybko i profesjonalnie ocenimy stan Twojego samochodu. Nasza stacja działa od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-18:00 oraz sobotę w godz. 7:00 14:00. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.cargo.edu.pl/menu-strefa-kierowcy/okregowa-stacja-kontroli-pojazdow/o-nas-skp

Spędź świąteczny czas bez dodatkowych trosk, ciesząc się magią świąt i rodzinną atmosferą. 

MISJA GRUPY CARGO

“Misją Grupy CARGO jest innowacyjny i zrównoważony rozwój w branży szkoleniowej, zapewniający stały i długofalowy wzrost wartości organizacji oraz wspieranie rozwoju klienta biznesowego i indywidualnego. Będąc liderem szkoleń transportowych i jedynym ODTJ-em w woj. śląskim dbamy o wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

PARTNERZY

Zapisz się do naszego newslettera - będziesz otrzymywać najświeższe informacje o aktualnej ofercie oraz promocjach
GRUPA CARGO

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Spółka komandytowa
43-603 Jaworzno, ul. K. Darwina 17
NIP 632-200-86-83

DANE KONTAKTOWE

tel.: +48 32 413 88 00
fax: +48 32 413 88 11

Email: biuro@cargo.edu.pl


BIURO OBSŁUGI KLIENTA - GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek 8:00 - 16:00

Środa 8:00 - 18:00

GODZINY PRACY PRACOWNIKÓW BIUROWYCH

Poniedziałek - Piątek 8:00 -16:00