Jak zostać instruktorem nauki jazdy?

piątek, 19 luty 2021 14:52

Instruktor nauki jazdy to zawód, który wymaga nie tylko odpowiednich umiejętności z zakresu prowadzenia pojazdów i znajomości przepisów drogowych. Ważne są również kompetencje miękkie takie jak m.in. cierpliwość, umiejętność budowania relacji i przekazywania wiedzy. Przeczytaj jakie warunki należy spełnić, aby zostać zawodowym instruktorem nauki jazdy.

 

Wymagania dotyczące zawodu instruktora nauki jazdy

Aby zostać instruktorem nauki jazdy, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wystarczy posiadać podstawowe wykształcenie oraz od minimum dwóch lat być właścicielem prawa jazdy kategorii B. Następnie trzeba przejść odpowiednie badania stanu zdrowia i predyspozycji psychologicznych. Osoba, która chce uczyć innych jazdy, nie może być karana wyrokiem sądu lub orzeczeniem kolegium do spraw wykroczeń za przestępstwo lub wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Jeśli powyższe wymogi są spełnione, można przystąpić do kursu kwalifikacyjnego, który organizuje podmiot upoważniony przez wojewodę i zdać egzamin. Należy również pamiętać również o wpisie do ewidencji instruktorów, prowadzonego przez starostę na podstawie miejsca zamieszkania.

 

Czego nauczysz się na kursie instruktora nauki jazdy?

Podczas szkolenia na instruktora nauki jazdy odbywają się zajęcia z psychologii, metodyki nauczania, prawa o ruchu drogowym, techniki kierowania i obsługi pojazdu, bezpieczeństwa ruchu drogowego, zasad prowadzenia ośrodka szkoleń oraz realizowana jest praktyka instruktorska. Ostatnim punktem na drodze, aby zostać instruktorem nauki jazdy jest egzamin. Egzamin składa się z trzech części: testu, przeprowadzenia lekcji pokazowej z części teoretycznej oraz przeprowadzenia lekcji pokazowej z części praktycznej. Jeśli zdającemu uda się spełnić wszystkie wymagania, zostaje wpisany do ewidencji instruktorów nauki jazdy i otrzymuje legitymację instruktora.

 

Zawód instruktora nauki jazdy, dla kogo?

Aby praca instruktora sprawiała przyjemność, warto lubić pracę z ludźmi i interesować się motoryzacją. Ten zawód wymaga dużej wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego i ciągłego jej aktualizowania. Przyszły instruktor powinien oczywiście świetnie jeździć samochodem  oraz wykazywać ponadprzeciętny refleks. Oprócz tego ważne są predyspozycje osobiste takie jak cierpliwość i umiejętność przekazania wiedzy.

 

Myślisz nad zmianą zawodu? Zapisz się na nasz kurs instruktora nauki jazdy. Nasi szkoleniowcy przygotują Cię do egzaminu. Zobacz, co obejmuje nasz kurs!
https://www.cargo.edu.pl/menu-strefa-kierowcy/szkolenia/szkolenia-dla-instruktorow/instruktor-nauki-jazdy

MISJA GRUPY CARGO

“Misją Grupy CARGO jest innowacyjny i zrównoważony rozwój w branży szkoleniowej, zapewniający stały i długofalowy wzrost wartości organizacji oraz wspieranie rozwoju klienta biznesowego i indywidualnego. Będąc liderem szkoleń transportowych i jedynym ODTJ-em w woj. śląskim dbamy o wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

PARTNERZY

Zapisz się do naszego newslettera - będziesz otrzymywać najświeższe informacje o aktualnej ofercie oraz promocjach
GRUPA CARGO

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Spółka komandytowa
43-603 Jaworzno, ul. K. Darwina 17
NIP 632-200-86-83

DANE KONTAKTOWE

tel.: +48 32 413 88 00
fax: +48 32 413 88 11

Email: biuro@cargo.edu.pl


BIURO OBSŁUGI KLIENTA - GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek 8:00 - 16:00

Środa 8:00 - 18:00

GODZINY PRACY PRACOWNIKÓW BIUROWYCH

Poniedziałek - Piątek 8:00 -16:00