Sprawdź, czego nauczysz się podczas szkolenia z doskonalenia techniki jazdy

poniedziałek, 07 czerwiec 2021 10:05

Zastanawiałeś się kiedyś, jak w praktyce wygląda indywidualne 3-godzinne szkolenie z doskonalenia techniki jazdy i czego możesz się dzięki niemu nauczyć? Poznaj najważniejsze elementy takiego kursu wraz z krótkim opisem umiejętności, które możesz dzięki niemu zdobyć.

 

  1. Pozycja za kierownicą - to element często niesłusznie bagatelizowany przez kierowców. Dzięki wiedzy na ten temat będziesz siedział bezpiecznie w trakcie prowadzenia pojazdu, co nie tylko zwiększy Twój komfort podróżowania, ale też umożliwi Ci prawidłowy dostęp do urządzeń sterowania samochodem. 
  2. Slalom - to zadanie pozwala wyćwiczyć prawidłowe ułożenie rąk na kierownicy i właściwe operowanie jej kołem, a także nauczy Cię uwzględniać wielkość samochodu podczas pokonywania ciasnych zakrętów.
  3. Technika pokonywania zakrętów - instruktor pokaże Ci jak prawidłowo przygotować się do pokonywania zakrętów oraz jak umiejętnie dobierać tor jazdy w zakręcie. W tej części poznasz również techniki trzymania rąk na kierownicy podczas pokonywania różnego rodzaju zakrętów.
  4. Hamowanie na płycie prostokątnej - skutecznie pokazuje wpływ prędkości na zmianę długości drogi hamowania (uwierz, ta część szkolenia naprawdę działa na wyobraźnię!). Dzięki temu ćwiczeniu dostrzeżesz wpływ rodzaju opon na długość hamowania i nauczysz się umiejętnie wykorzystywać czynne systemy bezpieczeństwa (np. ABS).
  5. Hamowanie na płycie prostokątnej z ominięciem przeszkody - nauczy Cię umiejętnie operować kołem kierownicy i dobierać właściwy tor jazdy w celu ominięcia przeszkody. W tej części poznasz też wpływ prędkości na działanie siły odśrodkowej. 

 

 • Hamowanie na płycie pierścieniowej z ominięciem przeszkody - tutaj znowu doświadczysz jak wydłuża się droga hamowania w zależności od prędkości samochodu oraz zaobserwujesz działanie siły odśrodkowej. Nauczysz się także prawidłowo zachowywać w czasie pokonywania zakrętów.
 • Podsterowność i nadsterowność - poznasz różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami poślizgów i nauczysz się prawidłowo reagować  w przypadku wystąpienia każdego z nich, a także będziesz właściwie korzystał z samochodu wyposażonego w system ESP.

 


Szkolenie indywidualne jest prowadzone w całości w formie praktycznej (na samochodzie naszym lub klienta) - ogólny program obejmuje powyższe elementy, jest przy tym jednak dopasowany do indywidualnych umiejętności kursanta. Omawiane na kursie aspekty teoretyczne są omawiane na praktycznych przykładach, co pozwala uczestnikowi jeszcze lepiej przyswoić materiał. Szkolenie prowadzone jest przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską i wszystkie manewry są wykonywane pod czujnym okiem instruktora, który cały czas ma kontakt z kursantem m.in. dzięki wykorzystaniu krótkofalówek, więc osoba szkolona może czuć się w pełni bezpiecznie. Dodatkowym plusem jest możliwość indywidualnego ustalenia terminu kursu.

 

Chciałbyś udoskonalić swoją technikę jazdy, a może podarować takie szkolenie komuś bliskiemu w formie vouchera prezentowego? Zadzwoń i poznaj szczegóły - tel. 32 413 88 76.

MISJA GRUPY CARGO

“Misją Grupy CARGO jest innowacyjny i zrównoważony rozwój w branży szkoleniowej, zapewniający stały i długofalowy wzrost wartości organizacji oraz wspieranie rozwoju klienta biznesowego i indywidualnego. Będąc liderem szkoleń transportowych i jedynym ODTJ-em w woj. śląskim dbamy o wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

PARTNERZY

Zapisz się do naszego newslettera - będziesz otrzymywać najświeższe informacje o aktualnej ofercie oraz promocjach
GRUPA CARGO

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Spółka komandytowa
43-603 Jaworzno, ul. K. Darwina 17
NIP 632-200-86-83

DANE KONTAKTOWE

tel.: +48 32 413 88 00
fax: +48 32 413 88 11

Email: biuro(at)cargo.edu.pl


BIURO OBSŁUGI KLIENTA - GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek 8:00 - 16:00

Środa 8:00 - 18:00

GODZINY PRACY PRACOWNIKÓW BIUROWYCH

Poniedziałek - Piątek 8:00 -16:00