coneKontakt
32 413 88 00
wall clockPoniedziałek - piątek
8:00 - 16:00
location.svgzul. K. Darwina 17
JAWORZNO

Na ODTJ

Na ODTJ

ODTJ Grupy Cargo jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Dostosowany jest do przeprowadzenia zajęć praktycznych różnymi pojazdami w warunkach specjalnych. Na placu manewrowym wykonywane są ćwiczenia dzięki którym kierowcy lepiej rozpoznają zagrożenia, które mogą wystąpić podczas jazdy oraz uczą się im zapobiegać. ODTJ posiada samochody przystosowane do odbywania jazd w warunkach specjalnych, które wyposażone są w system ABS, system stabilizacji toru jazdy, system kontroli trakcji z możliwością wyłączenia podczas jazdy. Układ toru umożliwia jazdę z wykorzystaniem licznych konfiguracji trasy, zależnie od stopnia zaawansowania i umiejętności kierowców. W trakcie ćwiczeń uczestnicy szkolenia badają zachowania pojazdów stosownie do swojej kategorii szkolenia. Ćwiczenia realizowane są z włączonymi i wyłączonymi systemami bezpieczeństwa czynnego. Podczas realizacji zadań kursanci przy różnych prędkościach ćwiczą hamowanie awaryjne. Płyta poślizgowa na wzniesieniu wykorzystuje wzniesienie o 10% stopniu nachylenia i jest wyposażona w aktywne kurtyny wodne. Pozwala na symulację omijania przeszkody za wzniesieniem i hamowania w warunkach specjalnych podczas zjazdu. Dzięki systemowi oświetlenia obiektu, możliwe jest odbywanie jazd także po zmroku.

Przykładowe ćwiczenia:

1. Nauka zachowania właściwej pozycji za kierownicą i operowania kołem kierownicy i dźwignią zmiany biegów a także właściwe pokonywanie zakrętów przy różnych prędkościach, także na śliskiej nawierzchni.

2. Jazda slalomem pomiędzy pachołkami rozstawionymi w linii prostej z prędkością nie mniejszą niż 10km/h, bez potrącania pachołków przy zachowaniu odpowiedniego toru jazdy, na suchej i śliskiej nawierzchni.

3. Hamowanie na płycie poślizgowej:
Wykonanie manewru hamowania przy prędkości 30km/h i 50km/h:

  • w linii prostej z włączonymi i wyłączonymi systemami bezpieczeństwa czynnego,
  • hamowanie z ominięciem przeszkody,
  • hamowanie w łuku,
  • hamowanie ze wzniesienia,
  • ruszanie na wzniesieniu na suchej i mokrej nawierzchni

4. Przeciwdziałanie zjawiskom nadsterowności i podsterowności pojazdu.

5. Omówienie błędów z instruktorem techniki jazdy.

 

ZAPYTAJ O OFERTĘ