coneKontakt
32 413 88 00
wall clockPoniedziałek - piątek
8:00 - 16:00
location.svgzul. K. Darwina 17
JAWORZNO

Historia

CARGO rozpoczęło swoją działalność 1 czerwca 1992 roku, jako ośrodek  szkolenia kierowców w Jaworznie. Z każdym rokiem nasza oferta stawała się coraz  bogatsza, dołączyliśmy do niej nowe kursy i szkolenia dla kierowców, instruktorów, kursy komputerowe  i językowe, a także szkolenia zawodowe i kompetencyjne. 

2004 rok był dla nas przełomowy. Otrzymaliśmy Certyfikat Ośrodka Doskonalenia  Kadr w Mysłowicach i wprowadziliśmy do oferty kursy dla kierowców wózków  jezdniowych z napędem silnikowym. 

Wraz z uzyskaniem Atestu Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach zakres naszych  usług poszerzyliśmy o organizację kursów dla spawaczy. 

Stały rozwój naszych usług skutkował uzyskaniem wpisu do Rejestru Instytucji  Szkoleniowych w Wojewódzkim Urzędzie Pracy, Akredytacji Śląskiego  Kuratora Oświaty oraz Certyfikatu ISO. 

Przez cały czas inwestujemy w nasze zaplecze szkoleniowe. W 2009 roku  zakupiliśmy pierwszy w Polsce mobilny symulator jazdy w warunkach  specjalnych samochodem ciężarowym i autobusem. W 2010 roku posiadaliśmy  już 3 takie symulatory, a w 2012 roku dołączył do nich symulator mobilny  o 6 stopniach swobody. Zostaliśmy w ten sposób jedynym ośrodkiem  szkoleniowym w Europie, który posiada 4 mobilne symulatory (w 2013 roku).  Symulatory wykorzystywane są podczas kwalifikacji wstępnej kierowców, szkoleń 

z jazdy defensywnej i eco-drivingu. Przy pomocy symulatorów szkolimy ponad 25%  kierowców zawodowych wchodzących na rynek w Polsce. 

Rozpoczęliśmy realizację własnych projektów, które były finansowane lub  współfinansowane z unijnych funduszy strukturalnych. Poza własnymi  projektami zaoferowaliśmy także podwykonawstwo wybranych elementów czy też doradztwo projektowe. 

Przygotowaliśmy kompleksową ofertę dla Ośrodków Szkolenia Kierowców na terenie Polski  i nawiązaliśmy współpracę z ok. 300 spośród nich, w tym z Wojewódzkimi  Ośrodkami Ruchu Drogowego. 

Rozpoczęliśmy świadczenie usług medycznych i psychologicznych w zakresie  przeprowadzania badań kandydatów na kierowców, a także operatorów maszyn  budowlanych. 

2009 rok to czas zmiany pierwszej siedziby, która od tego roku znajdowała się przy  ul. Krakowskiej. Ciągły rozwój firmy sprawił, że w 2013 roku dokonaliśmy kolejnej  zmiany. W 2013 roku przeprowadziliśmy się do nowej siedziby posiadającej  nowoczesne i w pełni wyposażone sale szkoleniowe.

W grudniu 2014 roku Centrum Edukacji Zawodowej CARGO Sp. z o.o.  przekształciła się w Grupę CARGO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa i tym samym rozpoczął się nowy etap w historii firmy. 

Kolejnym krokiem milowym w naszej działalności był rok 2016, kiedy otworzyliśmy  Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy z płytą poślizgową wyższego stopnia.  Dzięki temu jako jedyni na Śląsku prowadzimy szkolenia z doskonalenia techniki  jazdy, z bezpiecznej jazdy, czy też zajęć praktycznych w warunkach specjalnych w  ramach kwalifikacji wstępne oraz szkolenia dla kierowców pojazdów  uprzywilejowanych. 

Pisząc o naszej historii nie możemy zapomnieć o naszej partnerskiej spółce:  Sympro.pl, która specjalizuje się w zakresie organizacji imprez o tematyce  związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, pikników bezpieczeństwa  pracy oraz imprez motoryzacyjnych. Sympro Events dysponuje m.in. symulatorami  zderzeń, symulatorami dachowania samochodu osobowego, symulatorami jazdy,  czy też pluszowym miasteczkiem ruchu drogowego przeznaczonym dla dzieci.