coneKontakt
32 413 88 00
wall clockPoniedziałek - piątek
8:00 - 16:00
location.svgzul. K. Darwina 17
JAWORZNO

Eco driving

Eco driving

Opis

Eco driving czyli ekonomiczna jazda, to sposób, który pozwoli Twojej firmie na ograniczenie kosztów paliwa i eksploatacji pojazdu. To również oszczędności w zakresie wymiany części i podzespołów,  takich jak opony, tarcze sprzęgła lub hamulce, a co za tym idzie oszczędność podczas wizyt w serwisach. Ważnym aspektem jest również dbanie o środowisko. Dzięki optymalnej jeździe pojazdy generują mniej CO2. Nasi instruktorzy podczas szkolenia pokażą w jaki sposób, dzięki płynnej jeździe zużycie paliwa może się zmniejszyć  od 20 do  40% każdego miesiąca. W skali roku, mnożąc ilość samochodów w firmie,  pozwoli uzyskać  ogromne oszczędności. Koszt szkolenia za pracownika wydaje się więc uzasadniony i szybko przyniesie zamierzony efekt. 

Podzieliliśmy szkolenie na dwa warianty:

 1. Zajęcia teoretyczne + jazda w warunkach rzeczywistych (na trasach miejskich i podmiejskich)
 2. Zajęcia teoretyczne + jazda w warunkach rzeczywistych (na trasach miejskich i podmiejskich) + jazda mobilnym symulatorem jazdy w warunkach specjalnych samochodem ciężarowym i autobusem.

Program szkolenia każdorazowo jest dostosowany do potrzeb klienta, wielkości i rodzaju floty, a także charakteru usług oferowanych przez firmę. Trasa szkolenia jest wcześniej ustalana w taki sposób, aby oddawała charakterystykę realnych tras pokonywanych na co dzień przez kierowców.

Program

 • Zajęcia teoretyczne:

- Omówienie nowoczesnych technologii, jakie są montowane w pojazdach mające na celu optymalizowanie jego przejazdu. Prowadzący omawia wpływ tempomatu, retardera, ABS, ESP, asystenta hamowania, pasa linii i innych systemów, których zadaniem jest wspomaganie pracy kierowcy. Nauczysz się teoretycznego wykorzystania systemów wspomagających jazdę.

- Planowanie trasy - jest to moduł teoretyczny mający na celu wskazanie kierowcy, jak prawidłowo dobierać trasę przejazdu oraz jak planować swoją aktywność. Będziesz wiedział, jak poruszać się w ruchu miejskim, mieszanym i autostradowym, a także otrzymasz zakres informacji, sprawi, że będziesz świadomie umiał dobierać odpowiednią technikę jazdy w zależności od skrzyni biegów, natężenia ruchu oraz rodzaju terenu, po którym się poruszają (miejski, pozamiejski, górzysty, autostradowy).

 • Zajęcia praktyczne

Podczas szkolenia odbywają się przejazdy na rzeczywistych pojazdach w ramach danej kategorii. Instruktorzy prowadzący szkolenie weryfikują umiejętności posiadane przez każdego kierowcę oraz przygotowują podsumowanie w specjalnej ankiecie. W celu osiągnięcia wysokiego poziomu szkolenia kierowcy odbywają 2 przejazdy:

 • I przejazd - przejazd kontrolny, podczas którego kierowca porusza się zgodnie z swoimi umiejętnościami, instruktor nie udziela porad, które mogłyby wpłynąć na technikę jazdy, a także na optymalizację zużycia paliwa,
 • II przejazd - odbywa się na tej samej trasie co I przejazd, ale instruktor bierze już czynny udział w dokształcaniu kierowcy. Na podstawie tego przejazdu kierowca dostaje informacje mające na celu optymalizowanie procesu kierowania, który będzie prowadził do zmniejszenia zużycia paliwa oraz skrócenia czasu przejazd tej samej trasy.

Kierowcy po zakończonym szkoleniu mają porównanie swojej jazdy dzięki I i II przejazdowi, a tym samym w jasny sposób widzą jakie są ich wyniki i co się dzieje w przypadku stosowania zasad EKONOMICZNEJ jazdyZajęcia na mobilnym symulatorze

Szkolenie przeprowadzone jest na symulatorze jazdy, w czasie którego instruktorzy opracowują trasę i formę szkolenia mającą na celu ilustrowanie przejazdów po różnych terenach z uwzględnieniem nagłych zagrożeń. Kierowcy podczas takiego szkolenia muszą reagować na nagłe sytuacje typu: nieprzewidziane zachowanie innych kierowców, czy też pieszych, zmienne warunki atmosferyczne i ich wpływ na kierowanie pojazdem, awarie pojazdów wpływające na kierowalność.

 

 

Zalety nowych symulatorów:

 • Zamontowane na najnowocześniejszych ciężarówkach Mercedes-Benz Actrosa
 • Posiadają sprzęt najwyższej jakości (system audiowizualny, nagłośnienie, ekrany) oraz pionierskie oprogramowanie
 • Zwiększony komfort, polepszona ergonomia otwiera się nowy wymiar prowadzenia szkoleń (kabina niczym nie różni się od seryjnej, urządzenia sterujące stawiają naturalny opór, do dyspozycji kierowcy pozostają dobrze znane urządzenia i systemy)
 • Mniejszy rozmiar pojazdów przy zachowaniu wszystkich funkcjonalności

Co zyskuje kursant podczas szkolenia na symulatorze?

 • Możliwość ćwiczenia różnorodnych tras na kilku pojazdach ze zmiennym ładunkiem
 • Dowolną modyfikację trasy
 • Symulowanie zaskakujących sytuacji drogowych
 • Ćwiczenie jazdy w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych i drogowych
 • Wielokrotne powtarzanie tej samej sytuacji,
 • Możliwość poznania skutków jazdy po spożyciu środków odurzających i alkoholu
 • Nagrania z przebiegu ćwiczenia, które jest podstawą do omówienia błędów i wprowadzenia korekty zachowań.

Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technicznych prowadzone szkolenia odznaczają się bardzo dużym realizmem oraz skutecznością. Kursanci chętnie korzystają z tego typu szkoleń, chwaląc dostępne trasy oraz ich modyfikacje. Z ochotą testują nawet najtrudniejsze warunki i zaskakujące sytuacje drogowe.

Kurs jazdy „ekonomicznej i ekologicznej” ma za zadanie nauczyć kierowców optymalnego wykorzystania możliwości silnika. Dzięki naszym zajęciom kierowcy uczą się nowoczesnych metod prowadzenia samochodu, które poprawiają jego wydajność i korzystnie wpływają na zmniejszenie ryzyka powstawania problemów i częstych napraw. Dodatkowym atutem szkolenia jest ograniczenie wydatków przeznaczanych na paliwo w firmie.

 
Zakres szkoleń w naszym ośrodku

 • systemy kierowania samochodem w różnych warunkach drogowych,
 • zagrożenia w ruchu drogowym,
 • zależność między stylem jazdy, a redukcją spalania paliwa w silniku,
 • eliminacja błędów kierowcy, które przyczyniają się do zwiększenia kosztów eksploatacji pojazdu,
 • optymalne wykorzystanie właściwości silnika i skrzyni biegów, 
 • praktyczne sposoby zmniejszenia wydatków na samochód w firmie,

Dlaczego warto wybrać nasz ośrodek? 

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w szkoleniu kierowców i instruktorów poparte  certyfikatami. Posiadamy profesjonalną kadrę instruktorów i wykładowców oraz bardzo profesjonalny sprzęt oraz płyty poślizgowe i autodrom. Prowadzimy szkolenia we wszystkich możliwych kategoriach i konfiguracjach w nowoczesnym kompleksie szkoleniowym naszego ośrodka. Nasze indywidualne podejście do kursanta przyciąga do nas nowe osoby!