coneKontakt
32 413 88 00
wall clockPoniedziałek - piątek
8:00 - 16:00
location.svgzul. K. Darwina 17
JAWORZNO

Szkolenie z bezpiecznej jazdy

Szkolenie z bezpiecznej jazdy

Opis

Po tym szkoleniu Twoi pracownicy będą jeździć odpowiedzialnie i bezpiecznie / Szkolenie gwarantuje bezpieczeństwo na drodze  pracownikom firm i zawodowym kierowcom.  

Szkolenie z bezpiecznej jazdy to nie tylko świetny sposób na integrację Twojego zespołu. To przede wszystkim doskonała inwestycja w ich bezpieczeństwo na drodze. Szkolenie jest adresowane do wszystkich kierowców,  z wieloletnim stażem oraz dla początkujących w tym również dla przedstawicieli handlowych, akwizytorów, managerów i osób korzystających z samochodów służbowych. 

Szkolenie podzieliliśmy na dwa bloki: teoretyczny i praktyczny.   

Blok teoretyczny to omówienie najczęściej popełnianych błędów za kierownicą. Nasi instruktorzy przykładają ogromną wagę do tego, aby każdy kursant wyjechał ze szkolenia z nowymi, dobrymi nawykami poruszania się po drodze. Dlatego na szkoleniu omawiamy jaki wpływ na bezpieczeństwo podczas podróży mają źle ustawione fotele, niewłaściwa praca rąk na kierownicy czy nieodpowiednia technika hamowania. 

Blok praktyczny to zajęcia na torze i płycie poślizgowej naszego Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy. Wtedy kursanci sprawdzą swoje umiejętności a instruktorzy wytłumaczą jak skorygować wszystkie błędy. Ćwiczenia rozpoczynają się od odpowiedniego przygotowania do jazdy. Następnie kursanci będą ćwiczyć slalom pod czujnym okiem instruktorów. Z pozoru ćwiczenie wygląda bardzo banalnie, jednak dynamiczne pokonanie slalomu pozwala na trening właściwej pracy rąk na kierownicy. Kursanci w praktyce będą trenować swój refleks podczas awaryjnego hamowania, co przełoży się na skrócenie drogi hamowania. Z użyciem kurtyn wodnych nauczą się również jak omijać niespodziewane przeszkody.

 

Program

Zajęcia teoretyczne:

  1. Omówienie najczęściej występujących błędów podczas jazdy. 
  2. Omówienie najnowszych technologii stosowanych w pojazdach, wskazanie ich wad i zalet. 

 

Zajęcia praktyczne:

  1. Przygotowanie się do jazdy, pozycja za kierownicą.
  2. Slalom: zadaniem uczestnika jest pokonanie wyznaczonego slalomu bez najechania na przeszkody.
  3. Hamowanie awaryjne z użyciem systemu ABS: zajęcia pomagają w wyćwiczeniu prawidłowej reakcji ruchowej, uczą prawidłowej koordynacji pracy kierownica-hamulec. Kierowca poznaje niebezpieczeństwa związane z hamowaniem z użyciem systemu ABS, oraz bez systemu ABS.
  4. Kontrolowanie pojazdu w jeździe po łuku. Zachowanie pojazdu podczas poślizgu nadsterownego/podsterownego.
  5. Omijanie niespodziewanej przeszkody z użyciem kurtyn wodnych: zadaniem jest pokonanie toru przeszkód w jak najkrótszym czasie.