czwartek, 21 wrzesień 2023 11:56

Motoday 2023 za nami!

Za nami kolejna, czwarta edycja rodzinnej imprezy motoryzacyjnej MOTODAY. Jak co roku wydarzenie zostało poświęcone promocji bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy a atrakcji nie zabrakło dla nikogo!

Podczas wydarzenia można było sprawdzić swoje umiejętności jazdy na płycie poślizgowej pod okiem doświadczonego instruktora doskonalenia techniki jazdy. Wszystko odbywało się pod egidą wartości, jaką jest BEZPIECZEŃSTWO na drogach, ale nie tylko. W tym roku dodatkowo wraz z Komendą Miejską Policji w Jaworznie Grupa Cargo ma zamiar dotrzeć do kierowców z założeniami akcji EDWARD, czyli Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych. Celem akcji EDWARD jest poprawa bezpieczeństwa drogowego oraz promowania „wizji zero”, czyli ZERO śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Europie. Choć dzień ten przypada na 21 września, to już 10 września podczas Moto Day 2023 wraz z policjantami zostały przedstawione informacje o działaniach, które są prowadzone przez stróżów prawa na wszystkich europejskich drogach. Wśród atrakcji dla dorosłych, dzieci i młodzieży znalazły się pokazy bezpieczeństwa z udziałem straży pożarnej i tajniki ratownictwa medycznego, możliwość użycia symulatorów (w tym symulatorów dachowania), etc. Nie zabrakło wystaw tematycznych - samochodów tuningowych i wyjątkowych, pojazdów militarnych, czy też samochodów z lat minionych (milicyjne fiaty, Ikarus, garbusy). Gry terenowe dla dzieci, strefa sportu, zabaw na dmuchanych zjeżdżalniach, strefa wystawców, strefa gastronomiczna, konkursy i pokazy sprawiły, że każdy uczestnik znalazł tu coś dla siebie.

Poniżej fotorelacja z wydarzenia:

motoday13