coneKontakt
32 413 88 00
wall clockPoniedziałek - piątek
8:00 - 16:00
location.svgzul. K. Darwina 17
JAWORZNO
poniedziałek, 23 październik 2023 12:31

Zostań psychologiem transportu - trwa rekrutacja na studia podyplomowe!

Jesteś absolwentem psychologii i interesuje cię psychologia transportu? Jeśli tak, to mamy dla ciebie świetną propozycję! Studia podyplomowe "Psychologia Transportu" organizowane przez Wyższą Szkołę Humanitas we współpracy z Grupą Cargo to doskonała szansa na zdobycie nowych umiejętności i uprawnień w tej fascynującej dziedzinie. W tym roku rozpoczynamy 8 edycję studiów! Poniżej przedstawiamy dla kogo są te studia i jakie korzyści oferują.

 

Adresaci studiów

Studia podyplomowe „Psychologia transportu” kierowane są do osób posiadających tytuł zawodowy magistra uzyskany na kierunku psychologia, chcących zdobyć umiejętności i  uprawnienia  prowadzenia badań psychologicznych osób kierujących pojazdami zgodnie z art. 124 ust. 9 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. („Prawo o ruchu drogowym” Dz. U. z 2003 r. nr 58, poz. 515 z późniejszymi zmianami) oraz pragnących uzyskać uprawnienia do prowadzenia kursów edukacyjnych z zakresu profilaktyki zachowań ryzykownych na drogach i pełnienia funkcji biegłego sadowego z zakresu psychologii transportu. (art. 87 Ustawa z 5 stycznia 2011, Dz. U. z 2011 nr 30 poz. 151).

 

Zalety i możliwości kierunku Psychologia Transportu

  • Profesjonalne przeprowadzanie badań kierowców.
  • Orzekanie o predyspozycjach psychicznych niezbędnych do wykonywania określonych zadań osób prowadzących pojazdy.
  • Prowadzenie działalności psychoedukacyjnej i szkoleń dla kierowców naruszających przepisy i zasady obowiązujące w ruchu drogowym mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
  • Wpis na listę biegłych sądowych z obszaru psychologii transportu.
  • Prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie prowadzenia pracowni psychologicznej wykonującej badania psychologiczne w zakresie psychologii transportu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 2 lipca 2004 r .
  • Skorzystanie przez słuchaczy z pomocy TUTORA nie tylko przez okres studiów, ale  również przez  6 miesięcy w przypadku absolwentów rozpoczynających własną działalność.
  • Lepsze przygotowanie do wykonywania zawodu i badań naukowych poprzez zajęcia z wykorzystaniem infrastruktury Grupy CARGO (szkolenie na płycie poślizgowej, mobilny symulator jazdy samochodem ciężarowym, symulator zderzenia czołowego, alkogogle, refleksomierz itp.) oraz pracowni psychologicznych na terenie całej Polski.

 

Kadra

Wykłady i zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych pracowników naukowo-dydaktycznych oraz praktyków psychologii transportu. To specjaliści z bogatym doświadczeniem w orzecznictwie i diagnostyce w tej dziedzinie.

 

Rektutacja

Rektutacja jest skierowana do studentów z całej Polski, ponieważ podczas studiów odbywają się tylko 3 zjazdy stacjonarne, pozostałe zajęcia prowadzone są w formie zdalnej. Więcej szczegółów na temat rekrutacji znajdziesz na oficjalnej stronie Wyższej Szkoły Humanitas. 

 

PRZEJDŹ DO STRONY

 

Jeśli jesteś zainteresowany psychologią transportu i chcesz zdobyć nowe umiejętności i uprawnienia, te studia są dla Ciebie. Zyskasz praktyczną wiedzę i wsparcie TUTORA, a także dostęp do zaawansowanej infrastruktury Grupy CARGO. Zapisz się na studia i otwórz nowe możliwości w dziedzinie psychologii transportu!