coneKontakt
32 413 88 00
wall clockPoniedziałek - piątek
8:00 - 16:00
location.svgzul. K. Darwina 17
JAWORZNO
location.svgzOdwiedź nasz
SKLEP
poniedziałek, 25 marzec 2024 10:36

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego - jak się do niego przygotować?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, co oznacza tylko jedno dla pasjonatów dwóch kółek - rozpoczęcie sezonu motocyklowego! Po długich miesiącach zimowego uśpienia, motocykle zaczynają wyjeżdżać z garaży, gotowe na kolejne przygody na drogach. Jest to idealny moment, aby zacząć myśleć o przygotowaniach do sezonu i cieszyć się jazdą na swoim ulubionym pojeździe. W tym artykule podzielimy się kilkoma cennymi wskazówkami, jak właściwie się przygotować do sezonu motocyklowego, oraz rzucimy okiem na kilka ciekawostek na temat motocykli.

 

Przygotowanie do sezonu motocyklowego

Wykonaj przegląd techniczny: Rozpocznij od dokładnego przeglądu technicznego swojego motocykla. Sprawdź stan opon, hamulców, świateł, zawieszenia i innych istotnych elementów. Upewnij się, że wszystko działa i jest sprawne.

Sprawdź ubezpieczenie i dokumenty: Sprawdź ważność swojego ubezpieczenia motocykla oraz aktualność innych dokumentów, takich jak dowód rejestracyjny i prawo jazdy.

Popracuj nad techniką jazdy: Jeśli przez zimę byłeś mniej aktywny na drodze, warto odświeżyć swoje umiejętności jazdy. Wybierz się na krótką przejażdżkę po cichych ulicach lub zapisz się na kurs doskonalenia techniki jazdy, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze.

 

SPRAWDZAM OFERTĘ NA DOSKONALENIE TECHNIKI JAZDY KAT. A

 

Zadbaj o odpowiednie wyposażenie: Nie zapomnij o odpowiednim wyposażeniu ochronnym. Załóż kask, rękawice, kurtkę z ochraniaczami oraz inne niezbędne elementy ochronne, które mogą ocalić Cię w przypadku wypadku.

Zaplanuj trasę: Zanim wyruszysz na drogę, zaplanuj swoje trasy podróży. Wybierz interesujące trasy, które oferują malownicze widoki i ciekawe miejsca do odwiedzenia. Pamiętaj jednak o bezpieczeństwie i wybieraj drogi, które są dobrze znane i bezpieczne dla motocyklistów.

Skontroluj swój stan zdrowia: Przed sezonem warto również zadbać o swoje zdrowie. Wykonaj niezbędne badania, upewnij się, że jesteś w dobrej kondycji fizycznej, a także zadbaj o swoje oczy, które są niezwykle ważne podczas jazdy na motocyklu.

 

Nie masz prawa jazdy?

Jeśli rozważasz rozpoczęcie przygody z motocyklem mamy dla Ciebie coś wyjątkowego. W ramach promocji, oferujemy kurs prawa jazdy w atrakcyjnej cenie, dzięki czemu możesz rozpocząć swoją motocyklową podróż. Zapisy już ruszyły!

 

SPRAWDZAM OFERTĘ NA PRAWO JAZDY KAT. A

 

Chcesz udoskonalić swoje umiejętności?

Dla posiadaczy prawka, którzy chcą polepszyć swoje umiejętności i poczuć się jeszcze pewniej na drodze, proponujemy specjalne szkolenie z doskonalenia techniki jazdy motocyklem. Nasi doświadczeni instruktorzy są gotowi pomóc Ci w opanowaniu zaawansowanych technik jazdy, zapewniając Ci większe bezpieczeństwo i satysfakcję z jazdy.

 

SPRAWDZAM OFERTĘ NA DOSKONALENIE TECHNIKI JAZDY KAT. A

 

Ciekawostki o motocyklach

Najstarszy motocykl: Pierwszy motocykl został zbudowany przez Karla Daimlera w 1885 roku.

Największy silnik: Największy seryjnie produkowany silnik motocyklowy znajduje się w modelu Dodge Tomahawk.

Najmniejszy motocykl: Najmniejszy motocykl na świecie Smalltoe mierzy zaledwie 6.3 centymetra wysokości. Smalltoe został zbudowany przez Toma Wiberga, który jest posiadaczem rekordu Guinessa na najmniejszy motocykl świata od 2003 roku.

Najdłuższa podróż motocyklowa: Dave Barr, motocyklista niepełnosprawny, przejechał na swoim motocyklu przez 6 kontynentów, pokonując dystans ponad 150 000 kilometrów.